Житньо пшеничний хліб та батон

Без хліба на столі неможливо уявити не один обід українців. Шана до хліба закріпилась у звичаях нашого народу ще зі стародавніх часів – паляниця на рушнику завжди лежала на столі під образами. Це місце в хаті вважалося свяченим.

Традиції, пов’язані з хлібом

З хлібом пов’язано багато звичаїв – він вважався символом сили, тому його було прийнято з’їдати повністю. Хліб заборонено викидати у сміття, навіть крихти хліба збирали та віддавали тваринам чи птиці. Якщо на дорозі знаходили хлібину, її обтрушували та клали на найвище місце, щоб пташки змогли дістати та скуштувати.

Хліб – це символ життя, його основа. З ним пов’язано багато українських свят – ним благословляють молодят на весіллі, вітають матір з народженням дитини, зустрічають дорогих гостей, входять в нову хату на новосіллі. Поклавши хліб на вишитий рушник, наші пращури обходили поле, засіювали та збирали жнива. Кращій жниці дарували вінок, зроблений з колосків, який врочисто несли до дому господарів та клали на хліб, яким господарі зустрічали женців. Цікаво знати, що весільний коровай готували с першого снопу, який вважався символом врожаю.

Хліб у сучасному світі

Обід чи вечерю сучасного українця неможливо уявити без цього виробу з борошна, перекуси на роботі також не обходяться без улюблених бутербродів з житнього хліба. У житньому хлібі міститься багато корисних речовин, необхідних для здоров’я людини. Окрім цього, житній хліб є низькокалорійним, тому його рекомендують вживати тим, хто хоче підтримувати фізичну форму в тонусі.

На сайті Ново-Баварського хлібозаводу Ви маєте змогу житній хліб купити в широкому асортименті та за низькою ціною. В ассортименті Ви знайдете:

 • Класичний житній хліб;
 • Хліб «Хмелевий»;
 • Хліб «Гусарик»;
 • Хліби нарізні в ассортименті;
 • Хліб «Ізюминка».

Цікаво, що хліб житньо-пшеничний містить більше клітковини, ніж білий батон чи булка. Завдяки клітковині їжа швидше усвоюється шлунково-кишечним трактом, та допомагає його правильній роботі. Наш Ново-Баварський хлібозавод відомий надзвичайною якістю продукції та дотриманням добрих традицій у виготовленні хліба. У нас працюють найкращі фахівці найвищого рівня, які з натхненням готують найкращі в місті хлібні вироби. Порадуйте себе та свою сім`ю якісним та смачним житньо-пшеничним хлібом!

Якісний житній хліб від виробника – це справжнє свято на кожному столі. Він смачний, корисний та легкий для шлунку. Сьогодні все більше українців воліє житній продукт пшеничному. І не дарма!

Користь житнього хлібу

Хліб, виготовлений з жита, містить незамінні корисні речовини для підтримки нормальної життєдіяльності людини. В раціоні сучасних городян практично цілий рік не вистачає вітамінів та мікроелементів, бо більшість магазинних продуктів рясніють барвниками, посилювачами смаку, цукром та іншими консервантами. Але купити житній хліб від виробника можна з впевненістю в його натуральності та якості.

Від інших хлібних виробів житні відрізняються, по-перше, низькою калорійністю. Тож, їх можна вживати, не набираючи ваги. Склад житнього хлібу – просто розсип корисних речовин. Тут і всі вітаміни групи В, вітаміни С, А, РР, Н, Е, мікроелементи йод, марганець, сірка, кальцій, фтор, цинк, калій, залізо, мінеральні солі. І це далеко не повний лист. Можна тільки уявити собі, який багаж користі криється в одному шматочку.

Споживаючи житній хліб Харків звільняється від токсинів, шкідливих речовин, очищує кров, знижує ризик відкладання солі. Постійне вживання житнього продукту здатне вирішити такі проблеми в організмі:

 • нормалізувати обмін речовин;
 • підвищити рівень гемоглобіну;
 • нормалізувати роботу кишково-шлункового тракту;
 • позбавити запорів;
 • сприяти схудненню;
 • ліквідувати камені в жовчному міхурі.

Також є думка, що він знижує ризик онкологічних захворювань, зміцнює імунітет, підвищує настрій, позбавляє депресії. Достатній список причин, щоб купити житній хліб в Харкові, чи не так?

Хлібозавод Ново-Баварський пропонує широкий асортимент свіжих, ароматних, м’яких, корисних виробів з житньої муки, в кожному шматочку яких зібраний справжній скарб. Придбати всі означені вище вироби Ви маєте змогу в спеціалізованих точках продажу, що розташовані по всьому місту та області.

Щоб покращити смак будь-якої страви, поспішайте купити житній батон від виробника та насолоджуйтесь ідеальним поєднанням продуктів та спокоєм у шлунку. Житній хліб від Ново-Баварського хлібозаводу – найкращий!