Житньо пшеничний хліб та батон

Без хліба на столі неможливо уявити не один обід українців. Шана до хліба закріпилась у звичаях нашого народу ще зі стародавніх часів – паляниця на рушнику завжди лежала на столі під образами. Це місце в хаті вважалося свяченим.

Традиції, пов’язані з хлібом

З хлібом пов’язано багато звичаїв – він вважався символом сили, тому його було прийнято з’їдати повністю. Хліб заборонено викидати у сміття, навіть крихти хліба збирали та віддавали тваринам чи птиці. Якщо на дорозі знаходили хлібину, її обтрушували та клали на найвище місце, щоб пташки змогли дістати та скуштувати.

Хліб – це символ життя, його основа. З ним пов’язано багато українських свят – ним благословляють молодят на весіллі, вітають матір з народженням дитини, зустрічають дорогих гостей, входять в нову хату на новосіллі. Поклавши хліб на вишитий рушник, наші пращури обходили поле, засіювали та збирали жнива. Кращій жниці дарували вінок, зроблений з колосків, який врочисто несли до дому господарів та клали на хліб, яким господарі зустрічали женців. Цікаво знати, що весільний коровай готували с першого снопу, який вважався символом врожаю.

Хліб у сучасному світі

Обід чи вечерю сучасного українця неможливо уявити без цього виробу з борошна, перекуси на роботі також не обходяться без улюблених бутербродів з житнього хліба. У житньому хлібі міститься багато корисних речовин, необхідних для здоров’я людини. Окрім цього, житній хліб є низькокалорійним, тому його рекомендують вживати тим, хто хоче підтримувати фізичну форму в тонусі.

На сайті Ново-Баварського хлібозаводу Ви маєте змогу житній хліб купити в широкому асортименті та за низькою ціною. В ассортименті Ви знайдете:

  • Класичний житній хліб;
  • Хліб «Хмелевий»;
  • Хліб «Гусарик»;
  • Хліби нарізні в ассортименті;
  • Хліб «Ізюминка».

Цікаво, що хліб житньо-пшеничний містить більше клітковини, ніж білий батон чи булка. Завдяки клітковині їжа швидше усвоюється шлунково-кишечним трактом, та допомагає його правильній роботі. Наш Ново-Баварський хлібозавод відомий надзвичайною якістю продукції та дотриманням добрих традицій у виготовленні хліба. У нас працюють найкращі фахівці найвищого рівня, які з натхненням готують найкращі в місті хлібні вироби. Порадуйте себе та свою сім`ю якісним та смачним житньо-пшеничним хлібом!